Bilgi BankasıAnkara-büyükbaş-hayvan-fiyatları-

Ankara Büyükbaş Hayvan Fiyatları

Asgari ağırlık, beslenme şekli ve satışa çıkarıldığı coğrafi bölgelere göre büyükbaş fiyatlarında farklılık olabilmektedir. Ankara büyükbaş hayvan fiyatları hisse olmadan kilogram değeri haricinde 30 bin TL ile 80 bin TL arasında cinsine ve yaşına bağlı olarak 2022 yılında fiyat listesinde yerini almıştır. Türkiye’de en iyi satış listesini Osmanoğulları besi çiftliğinde bulabilirsiniz.

Ankara’da Büyükbaş Fiyatları 2022

Büyükbaş fiyatları hayvan cinsine ve kilogramına göre değişir. Azami kilosu üzerinden değerlendirildiğinde ortalama olarak Ankara büyükbaş hayvan fiyatları 25 bin TL ile 80 bin TL arasında değişmektedir. Hisseli alım yaparak, adresinize teslim imkanları sunan Osmanoğulları besi çiftliği, en uygun fiyatlarla İslami değerlere ve şartlara uygun hayvan satışı ve kesimi için destek olabilmektedir.

  • Ankara’da büyük baş fiyatları en az 25 bin TL ile başlayan ve 43 bin TL’ye kadar kilogram ortalamalarına göre farklılık gösterir.
  • Hayvanın nereden geldiği ve beslenme koşulları fiyat aralıklarında farklılık gösterir.
  • Hayvanın teslim edileceği bölge ve adres de yıllık fiyat değerlerine yansır.
  • Ekonomik sebepler, yemleme ve taşıma üzerinden fiyat değerlendirmeleri yapılabilmektedir.

Ankara’da Kurbanlık Sığır Fiyatları

Ankara’da kurbanlık sığır fiyatları cinsi ve kilosuna bağlı olarak en az 40 bin TL ile başlamaktadır. Son zamanlardaki fiyat artışlarından sonra Osmanoğulları besi çiftliği hisseli satışla kişi başına düşen satış fiyatının 10 bin TL ve altı olmasını sağlayacak seçenekler sunar. Ankara büyükbaş hayvan fiyatları için yapılan yeni düzenlemede hayvanın azami kilosu ve teslim edileceği adrese göre büyük fiyat aralıkları olmadan ortalama bir fiyatla satış yapılır.

Sağlıklı sığırların 2 yaş, 3 yaş ve 4 yaşa kadar etlerinin en iyi olduğu zamanlara göre fiyat aralıkları belirlenmiştir. Hisse değil hayvan fiyatını öğrenmek isteyenler için de uygulamalar bulunmaktadır. Boğa cinsleri, inek, sığır ve dana cinslerine göre farklı fiyat aralıkları üzerinden değerlendirmeler yapılarak, adrese teslim gerçekleştirilir. Ortalama olarak büyükbaş kurbanlıklar 2022 yılında 40 bin TL’ye kadar yüksek fiyat aralıklarında görülmektedir. Büyükbaş hayvan almak için Osmanoğlu besi çiftliğini tercih edebilirsiniz.

Ankara’da Satılık Dana Fiyatları

Dana eti en çok sevilen ve kaliteli olan cinse sahiptir. Ankara büyükbaş hayvan fiyatları dana için verilen listede, kilogram değerine bağlı olarak hayvanın yaşı ve beslenme özellikleri de fiyat aralıklarında farklılıklar olmasına neden olmuştur. Hisse almadan sadece dana fiyatları 23 bin TL ile 70 bin TL arasında değişebilir. Hayvanın kilosu ve kalite aralıklarına göre fiyat değerlendirmeleri yapılır.

Osmanoğulları çiftliğinde kaliteli ve veteriner hekimler tarafından kontrol edilerek satıca çıkarılmış büyükbaş hayvanlar hisseli olarak 6 bin TL ile 10 TL aralığında satılmaktadır. Adrese teslim yapılarak, hayvanların sağlıklı bir şekilde kurbanlığa hazır olabileceği bütün koşullara da yer verilmiştir.

Ankara’da En Düşük Fiyatlı Büyükbaş Hangisidir?

Ankara’da en düşük fiyatlara sahip olan büyükbaş hayvanlar düve ve dana cinsleri olabilmektedir. Sığır da yaşına ve kilosuna göre düşük fiyat aralıklarında satışa sunulur. Anadolu bölgesinde hayvancılık biraz daha fazla olduğu için fiyatlar daha iyi gözlemlenir. Ankara büyükbaş hayvan fiyatları en düşük 23 bin TL olarak analiz edilebilmektedir.

Uygun ve ekonomik ödeme koşullarıyla İslami değerlere uygun kesim yapılabilecek hayvan cinsleri Osmanoğulları besi çiftliği tarafından adresinize teslim edilecektir.

Ankara’da Hangi Büyükbaşlar Daha Çok Satılır?

Ankara’da en çok satılan büyükbaş hayvanlar genellikle, sığır, dana ve düve olarak bilinmektedir. Hayvancılıkta önemli bir yere sahip olan büyükbaş satışında Ankara büyükbaş hayvan fiyatları et kalitesine göre düzenlenmiştir.

  • Sığır satışı en düşük 30 bin TL ile en yüksek 70 bin TL aralığındadır.
  • Dana satışı en düşük 23 bin TL ile en yüksek 80 bin TL aralığındadır.
  • Düve satışı en düşük 30 bin TL ile 70 bin TL arasındadır.
  • Besilik dana için en düşük 40 bin TL le 80 bin TL arasında fiyatlar verilmiştir.

Türkiye’de Büyükbaş Hayvan Fiyatları 2022

Türkiye’de büyükbaş hayvan fiyatları 2022 yılındaki düzenlemeye göre geçen seneye oranla artışa geçmiştir. Geçtiğimiz yıllarda 10 bin TL’den başlayan büyükbaş satışı 2022 yılında en az 20 bin TL ile başlayacak şekilde artmıştır. Artış nedeni yem fiyatları, mazot ve bakım fiyatlarına göre değişmiştir.