Bilgi Bankası

Osmanoğulları Besi Çiftliği Diyanetin belirlediği fiyatlar üzerinden kurbanlık satışı yapar. Diyanet kurbanlık fiyatlarını her yıl belirler ve bayrama yakın tarihlerde açıklar. Kurbanlık fiyatları her yıl farklı şekillerde açıklanır. Farklı sebeplere göre değişen fiyatları belirleyen etkenler de açıklanır. Diyanet kurbanlık fiyatlarını açıklarken neden kaynaklandığını da açıklamaktadır.

 

Kurbanlık Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Her yıl diyanet kurbanlık fiyatlarını belirler. Kurbanlık fiyatları her yıl büyük değişimler göstermese de farklı şekillerde açıklanır. Kurbanlık fiyatlarının açıklanması üzerine Diyanet fiyatlarına uygun hayvanlar satılır. Osmanoğulları Besi Çiftliği de diyanet fiyatlarına uygun olarak kurbanlık satışı yapmaktadır.

Kurbanlık fiyatları:

  • Hayvanın kilosuna
  • Cinsine
  • Kesim yapılan ülkedeki fiyat aralığına
  • Beslenme koşullarına

Bağlı olarak değişim gösterebilir. Farklı sebeplerle kurbanlık hayvanların fiyatları kilogram başına belirlenir.

 

2020 Kurbanlık Fiyatları

2020 yılının kurbanlık fiyatları Diyanet tarafından yakın zamanda açıklanır. Kurbanlık fiyatları kurban bayramlarına yakın tarihlerde açıklanmaktadır. Kurbanlık fiyatlarının belirlenmesi ardından diyanet fiyatlarına uygun kurban alabilirsiniz. Osmanoğulları Besi Çiftliği diyanet fiyatlarına uygun şekilde kurbanlık hayvan satmaktadır.

 

Hisseli Kurbanlık Fiyatları

Osmanoğulları Besi Çiftliği farklı usullerde kurbanlık hayvan satışı yapmaktadır. Hayvanlar doğal ortamlarda yetişir ve İslami şartlara uygun olarak beslenir. Hayvanların yetiştikleri ortamlara ve beslenme şekillerine göre uygun fiyatlar belirlenir. Diyanet fiyatları ile belirlenen tutarlarda hisseli kurbanlık satışı sağlanır.

Hisseli kurbanlıklar birden fazla kişinin ortak olacağı kurbanlık hayvanlardır. Hisseli kurbanlık hayvanlar büyükbaş kurbanlık hayvanlardır. En fazla 7 hisseye bölünen büyükbaş kurbanlık hayvanlar kişi sayısına bağlı olarak uygun fiyatlarla satılmaktadır. Hisseli kurbanlıklar dışında tek kişilik hayvanlarda da çiftlikte yer almaktadır.

 

Online Kurbanlık

Osmanoğulları Besi Çiftliği kurbanlık hayvan alma işinde kolaylıklar sunmaktadır. Online bir site üzerinden kurbanlık hayvan satın alabilirsiniz. Online kurbanlık alırken hayvanların yetiştikleri ortamları görebilir ve beslenme şekilleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Online olarak satılan hayvanlar büyükbaş ve küçükbaş hayvanlardır. Bu hayvanlardan büyükbaş olanları hisseli olarak da satılabilir. Online kurbanlık hayvan satın alırken Diyanete uygun fiyatları görebilir ve hayvanların neye göre fiyatlandırıldığınız öğrenebilirsiniz. Sitedeki satışlar tamamen İslami usullere uygun olarak yapılmaktadır.