Bilgi Bankası

Hisseli Kurbanlık Fiyatları?

Her yıl heyecanla karşılanan Kurban Bayramı bu yıl 20 Temmuz’da başlıyor. 4 günlük Kurban bayramında ilk 3 gün kurban kesenler tarafından daha heyecanlı yaşanıyor.

İçinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle kurban kesimi konusunda tereddüt yaşayanlar geçen yıl olduğu gibi bu yıl da online kurban uygulamasını tercih ediyor.

Kurbanın heyecanını yaşamayı özleyenler için sabırsızlıkla beklenen bayram günü toplumun birlik ve beraberliği ile okunan dualar sayesinde büyük bir huzur yaşanıyor.

Her Bütçeye Uygun Farklı Seçenekler

Kurban kesmek isteyenler için hisseli kurbanlık fiyatları bu yıl biraz artmış durumdadır. Mevcut durumdan etkilenen kurban sahipleri ortaya çıkan şartların gereği olarak kurbanlıklar üzerinde az da olsa fiyat farkı uygulamak zorunda kalmaktadır.

Osmanoğulları besi çiftliği her bütçeye uygun farklı seçenekler halinde hisseli kurban satışlarına başlamış durumdadır. Besi Çiftliği’nin internet sayfasında hisseli kurbanlık fiyatları hakkında net rakamlar paylaşılmaktadır.

Kurbanlık almadan önce Osmanoğulları besi çiftliğinin seçenek ve fiyatlarını incelemekte yarar vardır. Alıcılar en uygun fiyatlarda kurban bulabilmek için çeşitli araştırmalar yapmaktadır.

Hisseli Kurbanlıklar

Osmanoğulları Besi Çiftliği doğal ortamlarda yetişen hayvanları kurbanlık olarak satar. Kurban usullerine göre yetişen hayvanları satın alabilirsiniz. Hisseli kurbanlık fiyatları Diyanet tarafından açıklandıktan sonra usulüne uygun şekilde satın alabilirsiniz.

Hisseli kurbanlık fiyatları her yıl Diyanet tarafından belirlenir. Hisseli kurbanlık birçok kişinin aynı hayvanı satın alması ve paylarını bölüşmesidir. İslami usullere uygun olarak büyükbaş hayvanlar birden çok kişi tarafından satın alınabilir ve kurban edilebilir. Hisseli kurbanlıklar en fazla yedi kişiye satılır. 7 kişiden fazla kimse hisseli kurbanlık kesemez.

 

Kurbanlık Fiyatları

Osmanoğulları Besi Çiftliği kurbanlık hayvan satışı yapmaktadır. Çiftlikte yetişin tüm hayvanlar doğal ortamlarda ve İslami usullere uygun şartlarda yetişir. Aynı zamanda satışları da usullere uygun olarak yapılır. Çiftlikte satılan bazı hayvanlar:

  • İnek
  • Dana
  • Koyun
  • Keçi
  • Sığır

Bu hayvanlar kurbanlık olarak yetiştirilir ve uygun usullerde satışı yapılır. Hayvanları satın almadan önce yetiştikleri doğal ortamları görebilirsiniz. Bununla birlikte kurbanlık hayvan satın almak isteyenler için online satış hizmeti de vardır.

 

Kurbanlık Fiyatları Ne Zaman Belli Olur?

Kurbanlık hayvanlar kurban bayramı gelmeden ya da bayramda satın alınabilir. Osmanoğulları Besi Çiftliği kurbanlık hayvan satışını yapmaktadır. İster bayramdan önce ister bayramda kurbanlık hayvan satın alabilirsiniz.

Kurbanlık hayvan fiyatları her yıl Diyanet tarafından açıklanır. Açıklanan fiyatlara göre kurbanlık hayvan satışı yapılır. Kurban Bayramı 2020 yılında Temmuz ayının sonuna denk geliyor. Temmuz ayına yakın tarihlerde Kurbanlık hayvan fiyatları belirlenir.

 

İnternetten Kurbanlık Hayvan Satışı

Osmanoğulları Besi Çiftliği internet üzerinden kurbanlık satışı yapmaktadır. Site içerisinde hayvanların yetiştiği ortamları görebilir ve usullere uygun beslenme koşullarını okuyabilirsiniz. İstediğiniz küçükbaş ya da büyükbaş hayvanı satın alabilirsiniz. Büyükbaş hayvanların satışı hisseli olarak da yapılır. Hisseli hayvanları da internetten alabilirsiniz.

4 Çeşit Hisse Seçeneği

Herkes yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kendi bütçesine uygun ekonomik şartlarda kurban hissesine girmek ister. Bu yüzden hisseli kurbanlık fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için araştırmalar yapar. Osmanoğulları besi çiftliği tarafından 4 çeşit hisse seçeneği sunulmaktadır.

  • Hisse 2650 TL; parçalama ve lokasyon teslimlerinde 150 lira Ek ücret talep edilir. Teslimat bayramın 2. günü gerçekleştirilir.
  • Hisse 3000 TL; parçalama ve lokasyon teslimlerinde 150 lira ek ücret talebi bulunmaktadır. Kurbanlıkların teslimi bayramın 2. günü gerçekleştirilir.
  • Hisse 3500 TL; aynı şekilde parçalama ve lokasyon teslimlerinde 150 lira ek ücret alınan üç seçenek bebeği teslimat bayramın ikinci günü tamamlanır.
  • 4: Hisse 3850 TL; besi çiftliği tarafından sunulan 4. hisse seçeneğinde de şartlar diğer 3 seçenekteki ile aynıdır.

Her Ailenin Bütçesine Uyan Fiyatlar

Büyükbaş hayvanlarda gerçekleştirilen hisseli satışlar küçükbaş kurbanlıklar için geçerli değildir. Tek kişi tarafından kesilen küçükbaş kurbanlıklar birçok aile tarafından tercih edilmektedir.

Her yıl kurban fiyatları bir önceki yıla göre farklılık gösterir. Hisseli kurbanlık fiyatları üreticilerin harcamaları ve piyasa dalgalanmasına göre belirlenmektedir. Büyükbaş kurbanlık tercih edenlerin küçükbaş kurbanlıklara göre çok daha fazla avantajı bulunmaktadır.

Hisseli satış olmasından dolayı büyükbaş hayvanların fiyatları birçok ailenin bütçesine uymaktadır. Farklı alternatifler halinde sunulan kurbanlıklar doğal ortamda yetiştirildiğinden dolayı hem sağlıklı hem de lezzetlidir.

 

Vekalet Ücreti Diyanet İşleri Başkanlığı Tarafından Belirlenir

Hisseli kurbanlık fiyatları belirlemesinde hayvanın kilosu, özellikleri satışın gerçekleştirildiği ile göre değişiklik yaşanması söz konusudur. Başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere büyük şehirlerde diğer illere göre kurban fiyatları yüksektir.

İnsanlar kurban kesmek yerine bağış yapmak isteyebilir bu durum karşısında yurtiçi ve yurtdışındaki vekaleten satış fiyatları her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenir.

Bağış yapmak isteyen Müslümanlar istediği her kuruma gönül rahatlığı ile bağışta bulunabilir. Hisseli kurbanlık fiyatları konusunda bilgi sahibi olan insanlar istedikleri miktarda hisseyi bağış kabul eden kurumlara verebilir.

 

Doğal Ortamda Yetişen Kurbanlıklar

Yeterli sayıda kurbanın hazır bulunduğu besi çiftliğinde geçen yıla göre kurbanlık fiyatlarında fahiş fiyat artışı yaşanmıyor. Her bütçeye uygun olan küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkların bulunduğu çiftlikte her türlü pandemi korunma önlemleri alınıyor.

Canlı hayvan fiyatları üzerinden belirlenen kurbanlık miktarları daha şimdiden kurban kesmek isteyenler için merak ediliyor. Bayrama yaklaşılan her gün biraz daha fazla araştırmaların artacağı kurbanlık hayvan satışlarında besi çiftliği şimdiden fiyatlarını net olarak belirleyerek paylaşmaktadır.

Her yıl kurbanlıkların tamamını satan Osmanoğulları besi çiftliğinin tüm kurbanlık hayvanları doğal ortamında ve küspesiz olarak Ardahan yaylalarında yetiştirilir.

 

İslam’a Uygun Şartlarda Kesim

Doğal yaylım hayvanları olması sebebi ile tüm kurbanlıklar oldukça sağlıklı ve lezzetli ete sahiptir. Online satış imkanının bulunduğu besi çiftliğinden herkes gönül rahatlığı ile hisseli kurban almaktadır.

Kurbanlıklar besi çiftliğinin uzman personeli tarafından dini kurallara uygun şekilde kesilmektedir. Gerek küçükbaş gerekse hisseli büyükbaş kurbanlar büyük bir titizlik ve hijyen ortamı içerisinde kesilmektedir. Hisseli kurbanların hisse oranlarına göre parçalama işlemleri gerçekleştirilerek bayramın ikinci günü etlerin teslimatı gerçekleştirilmektedir.

İslam’a uygun şartlarda ve usullere göre kesilen kurbanlar dini vecibeler yerine getirilerek oluşturulan organizasyon ile hissedarlara teslim edilmektedir.