Bilgi Bankası

Hisseli kurbanlık satış İslami usullere göre uygundur. Kurban bayramında kesilecek hayvanları farklı kişiler birlikte satın alabilir. Satın alınacak hayvan şartlara göre satın alınabilir ve kesildikten sonra payları dağıtılabilir. Osmanoğulları Besi Çiftliği hisseli kurbanlık satış için doğal ortamlarda hayvanlar yetiştirir.

 

 

Kurbana Kaç Kişi Ortak Olabilir?

Hisseli kurbanlık satış İslam dininin kolaylıklarından biridir. Kurban ibadetini yerine getirirken hem paylaşır hem de birlikte ibadet edersiniz. Osmanoğulları Besi Çiftliği de usullerine uygun olarak hisseli kurban satışı yapmaktadır.

Kurban bayramı yaklaşırken merak edilen sorulardan biri de kurbana kaç kişinin ortak olacağı. Kurbanlık hayvan satın alırken büyükbaş hayvanları birden fazla kişi satın alabilir. En fazla yedi kişi ile ortak olunur. Yedi kişiyi geçmediği sürece kurbanlık hayvan hisseli olarak satılır. Ortak olunacak sayı tek ya da çift olabilir.

 

Kurbanlık Hayvanlar Hangileridir?

Kurban bayramında ibadeti yerine getirmek için kurbanlık hayvanlar kesilir. Kurbanlık hayvanlar hem tek kişi için hem de birden çok kişi için satılır. Büyükbaş hayvanlara yedi kişiye kadar ortak olunur. Küçükbaş hayvanlar ise tek kişinin kesebileceği havyalardır. Osmanoğulları Besi Çiftliği kurbanlık hayvanlarını usullerine göre satmaktadır.

Kurban bayramı yaklaşırken merak edilenlerden biri de kurbanlık hayvanların hangileri olduğudur. Kurbanlık hayvanlar:

  • İnek
  • Koyun
  • Keçi
  • Sığır
  • Dana
  • Deve

Olabilir. Bu hayvanlardan büyükbaş olanları hisseli olarak satılır. Küçükbaş hayvanlar ise tek kişiye satılır.

 

Online Kurbanlık

Kurbanlık hayvan satışı için artık çiftlik gezmenize gerek yok. Osmanoğulları Besi Çiftliği kurbanlık hayvanları satın almanız için kolaylık sağlıyor ve evden kurbanlık hayvan alma hizmeti veriyor. Osmanoğulları Çiftliğinde yetişen hayvanları görebilir, nasıl yetiştiklerini öğrenebilirsiniz. Çiftlikte usulüne uygun yetişen hayvanlar usulüne