Bilgi Bankası

Kurban Hissesi Ne Kadar?

Osmanoğulları besi çiftliği firmamız, doğal ortamda yetişen hayvanları ile birlikte ibadetinizi gerçekleştirmek adına hisseli kurbanlık satışı yapmaktadır. Hisseli kurbanlık olarak farklı sayılarda hisse alınır. Aynı zamanda hisseli paylaşımda, bu şekilde gerçekleşir. Peki, kurban hissesi ne kadar?

 

Hisseli Kurbanlık Nedir?

Kurban hissesi ne kadar? İslam dininde Müslümanların yerine getirdiği, belirli ibadetler bulunur. Bunlar içerisinde en temel ibadetlerden birisi olarak kurban ibadeti gelir. Kurban ibadeti gerçekleştirilirken usullere uygun bir ibadet gerçekleştirilmelidir. Her yıl Kurban Bayramının yaklaşması ile birlikte, kişiler bütçelerine uygun kurbanları kesebilir. Tercihen tek kişinin kesebileceği küçükbaş kurbanlıklar bulunurken, ortak bir kurbanlık üzerinden de ibadetin gerçekleştirilmesi mümkündür. Farklı kişilerin bir araya gelip ortak kurban kesmesi, hisseli kurbanlık olarak adlandırılır. Buradaki paylaşımda hisseli paylaşım şeklinde yer edinir.

 

Kurban Kaç Hisseye Bölünür?

Osmanoğulları besi çiftliği firmamız, hisseli kurban satışını sizin için hijyenik ve oldukça donanımlı ekibi ile birlikte gerçekleştirir. Kurban ibadetinin hisseli kurban üzerinden yapılması için kişilerin bir araya gelmesi gerekir. Örneğin inek ya da danaya ortak olunarak hisseli kurban kesimi yapılır. En fazla 7 kişiye kadar ortak olunması mümkündür. 3 kişi ile 7 kişi arasında farklı hisselerle satın alınabilir. Hisseli kurbanlık, tek başına kurban alıp kesemeyenler için İslam dininin sağladığı kolaylıklar içerisinde bulunur. Kurban hissesi ne kadar? Hisseli kurbanlık konusunda detaylı bilgi ve fiyatlandırma ile ilgili merak ettiklerinizi, Osmanoğulları besi çiftliği firmamızla iletişime geçerek edinebilirsiniz. Firmamız hisseli kurbanlık konusunda yanınızda yer edinir ve ibadetlerinize dini yükümlülüklere uygun açıdan yapmanız adına da yardımcı olur.

 

Hisseli Kurbanlar Kaç Kişi Ortak Olur?

Hisseli kurbanlık, dana ya da sığır gibi büyükbaş hayvan kategorisi içerisinde bulunan hayvanların kesimi ile gerçekleştirilir. 3 ila 7 kişi arasında hisseli kurbanlık mümkündür. Küçükbaş hayvanlarda hisseli kurbanlık söz konusu değildir. Tek bir kişi maddi durumuna uygun kurbanlığını alıp, ibadetini yerine getirir. Ancak büyükbaş hayvanlarda bu durum farklı kişilerin bir araya gelmesiyle uygulanır. Hisseli kurbanlık da farklı kişiler aynı kurbana ortak olur. Ancak bu durumun önceden tanışıklığının olması ile daha doğru olduğu söylenir.

 

Hisseli Kurbanlıklar Hangileridir?

Hisseli kurbanlık kategorisine giren belirli hayvanlar bulunur. Bunlar;

 • Koyun
 • Keçi
 • Sığır
 • Manda
 • Ve inek şeklindedir.

Ancak koyun ve keçi yalnızca bir kişinin kurban edebileceği hayvanlardır. Sığır, manda ve inek ise farklı kişilerin bir araya gelmesiyle gerçekleştirebilir. Burada da hisseli kurbanlık olarak adlandırılır.

 

Hisseli Kurbanlık Fiyat Aralıkları

Kurban Bayramı yaklaşırken hayvan pazarlarında satışlarda yavaş yavaş başlar. Osmanoğulları besi çiftliği firmamız, kurbanlık satışını gerçekleştiren bir firmadır. Tercihen Kurban Bayramı yaklaşırken, iletişime geçtiğiniz takdirde dini yükümlülüklere uygun kurbanlık alımı yapabilirsiniz. Kurbanlık hayvanların fiyatları genel olarak belirli niteliklere göre değişkenlik gözetir.

 • Burada hayvanın ağırlığı
 • Satışı gerçekleştiren kişinin ekstra ilaveleri
 • Kurbanlık küçükbaş ya da büyükbaş hayvan olmasına göre farklılık sağlaması gibi etmenlerdir.

Bu durum genel olarak fiyatlandırma ile yer edinir. Ancak artış ya da azalışa geçmesi ise kurbanın durumuna göre farklılık sağlar. Kurban hissesi ne kadar? Kurbanlık fiyatlarında bütçenize uygun bir kurbanlık alımı yapmak istediğiniz takdirde, Osmanoğulları besi çiftliği firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamızda her bütçeye ve her ekonomik durumu uygun satış gerçekleştirilir. Aynı zamanda çiftlikte yetişen hayvanlar olduğu için sağlık açısından da birçok kişinin tercihindedir.

 

2021 Yılında Kurbanlık Fiyatları Nasıldır?

Kurban hissesi ne kadar? Kurbanlık fiyatları, Diyanet işleri tarafından belirlenir. Bu durum her yıl farklılık gözettiği gibi illere ya da hayvanın ağırlığına göre de değişkenlik sağlar.

 • Büyükbaş hayvan kategorisinde bulunan kurbanlıklarda fiyat 5000 TL ile 30 Bin TL arasında değişkenlik sağlar.
 • Küçükbaş hayvanlarda ise bu durum 800 TL ile 3 bin TL arasında değişiyor.
 • Kurbanlık hayvanların kilogram başına fiyatlandırmaları büyükbaş hayvan kategorisi için 19 TL ile 30 TL arasında
 • Küçükbaş hayvanlar için ise 22 TL ile 35 TL arasında yer edilir.

Bu durum illere, hayvanın ağırlığına, satışı yapan kişiye göre de kesinlikle farklılık gözetir. Bütçenize uygun sağlıklı ve dini açıdan bütün yükümlülükleri taşıyan kurbanlığı firmamızdan alabilirsiniz. Yetiştirilişi, beslenmesi ve diğer detayları da öğrenebilirsiniz.