Bilgi BankasıKurbanlık-Dana-Fiyatları-2022-

Kurbanlık Dana Fiyatları 2022

Kurbanlık dana fiyatları 2022 listesine göre 30 bin TL ile 70 bin TL arasında değişebilmektedir. Ankara, İzmir, İstanbul, Antalya ve Diyarbakır fiyatları farklılık göstermektedir. Kurban Bayramı yaklaşırken, Osmanoğulları besi çiftliği hisseli kurbanlık dana satışlarını yaparak, ekonomik ödeme koşullarında adrese teslim imkanları sunarak, İslami görevinizi yerinize getirmenizde kolaylıklar sağlamaktadır.

2022 Türkiye Kurbanlık Dana Fiyat Listesi

Kurbanlık dana fiyat listesi, yaş, kilo ve bakım koşullarına göre ayarlanmıştır. En düşük fiyat üçüncü kalite ile başlamakta, orta ve yüksek fiyat aralıkları ise ikinci ve birinci kalite üzerinden değerlendirilmektedir. Kurbanlık dana fiyatları 2022 listesinde büyükbaş hayvanların en az 30 bin TL civarında başladığı görülmektedir. Zaman zaman 20 bin TL ile 60 bin TL’de satış alanlarına göre değişebilir.

  • Kurbanlık dana en düşük fiyat 20 bin TL ile 30 bin TL’dir.
  • Kurbanlık dana ortalama fiyatı 40 bin TL ile 60 TL’dir.
  • Kurbanlık dana yüksek fiyatı 50 bin TL ile 90 bin TL’dir.

Hayvanların cinsi, besi türü ve bakım koşulları da farklılık gösterir. Osmanoğulları besi çiftliği hisseli satış düzenlemelerine göre 6 bin TL’den başlayan ödemelerle kurbanlık dana alabilirsiniz. Adrese teslim yapılarak kısa zamanda küçükbaş ve büyükbaş hayvan satışının gerçekleşeceğinden emin olabileceğiniz Türkiye et ve et ürünleri bakanlığından onaylı hizmet veren çiftlik koşullarına sahiptir.

Kurbanlık Dana Fiyatları Kilosuna Göre Ne Kadar?

En düşük dana kilosu ortalama olarak sağlıklı ve kesilme yaşına ulaşmışsa, 550 kilo ile 600 kilo arasındadır. Kilogramına göre canlı hayvan alımlarında hayvanın kilosu da fiyatlarda değişiklik olmasına neden olmaktadır. Dana karkas üzerinden hesaplamalardan çok, hayvanın alındıktan sonraki kilosuna bakılarak işlem yapılır. Et ve et ürünleri kurulu 6 aylıktan başlayarak hayvanların Türkiye’de yetiştirilmesini sağlamıştır.

Osmanoğulları besi çiftliği Ardahan yaylalarında dana yetiştirerek, en uygun fiyatlarla birinci, ikinci ve üçüncü kalite et elde edilecek danaların fiyat aralıklarını hisse üzerinden değerlendirebileceğiniz seçenekler sunar. Kurbanlık dana fiyatları 2022 düzenlemelerine göre hisse ile alacağınız kurbanlık büyükbaşlar 6 bin TL ile 10 bin TL aralığında hisse ile satışa çıkarılmıştır.

Hisseli Kurbanlık Dana Nedir?

Hisseli kurbanlık fiyatları 2022 listesine baktığınızda fiyatların daha az olduğunu görebilirsiniz. Kaliteli yem kullanımı yapılarak hayvanların sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlayan Osmanoğulları çiftliği 10 aylık dana ile 24 aylık danaların beslenme ve kesimine göre satışını gerçekleştirir, adrese teslim eder.

  • Hisseli alımda hayvanın kilosuna ve fiyatına göre birden fazla insan ortak olabilmektedir.
  • Bu sayede hayvan kesimi birkaç ev sayesinde sağlanabilir.
  • İslamiyet’e göre hisse ile hayvan kesmek caizdir.
  • Hayvanın kesilir yaşta olması ve bakım koşullarının gerçekleştirilmesi için önemlidir.

Kurbanlık dana fiyatları 2022 listesinde hisseli satışlarda en az 6 bin TL ile 10 bin TL arasında alım yapılabilir.

Kurbanlık Hisseli Dana Nasıl Alınır?

Kurbanlık hisseli dana için Osmanoğulları çiftliğine başvurabilirsiniz. Hemen alım yapabileceğiniz şekilde hesaplanmış ve kilosuna, yaşına aynı zamanda fiyatına göre değerlendirilmiş olan büyükbaş hayvanlar adresinize teslim edilecek düzenlemelerle sizler için yetiştirilmiştir.

Et ve balık kurumu, et ve et ürünleri bakanlığı da dahil olmak üzere bütün koşullara uygun yetiştirilen kurbanlık dana fiyatları 2022 Osmanoğulları besi çiftliğiyle çok daha ucuza denk gelecek şekilde satışa sunulmaktadır.

Kurbanlık Dana Karkas Et Miktarı Hesaplama

Karkas et miktarı hesaplama işlemleri için hayvanın kilosu üzerinden hesaplama yapılır. Genellikle yarısı olarak kabul edilen et miktarı, %60 üzerinden değerlendirilebilir. Karkas hesaplamada hayvanın kilosunun 600 olduğunu varsayarsak, et miktarı 280 ile 310 kilo arasına denk gelecek şekilde hesaplanabilmektedir.

Dana, sığır, inek ve düve hesaplamaları kapsamında yapıldığında doğru tutar olabilir.

Kurbanlık Dana Kaç Yaşında Kesilebilir?

Büyükbaşların hepsinde kabul edilen yaş 2 yaştır. Hayvanın 24 ayını doldurmuş olması gerekmektedir. Sığır, dana, mandalar da dahil olmak üzere kesim yaşı 2 yaş olduğunda gelir. Osmanoğulları besi çiftliği kesim yaşına gelmeyen hiçbir damızlığı satışa çıkarmaz. Sağlıklı gelişimlerine göre helal koşullar üzerinden bakımını gerçekleştirerek, kesimlerinin de bu şekilde olmasına önem verir. 24 aylık olmayan danalar ve büyükbaş hayvanlar satışa çıkarılamaz, kesilemez ve kurbanlık olarak kabul edilemez.