Bilgi Bankası

Kurbanlık Fiyatları 2021

Kurban bayramında, kurban kesimi ve kurban hisseleri besili hayvan fiyat çizelgesi üzerinden değerlendirilerek sunulmuştur. Kurbanlık fiyatları 2021, küçükbaş ve büyükbaş hayvanların, bakım, beslenme, vergi ve hayvancılık alanındaki değişikliklere göre fiyatlandırılmasıyla geçen seneye oranla farklılıklar göstermektedir. Hisseli fiyatlar, alım ve satım üzerinden genel tablo yayınlanarak, tesisten tesise farklılıklar olabilmektedir.

 

Kurbanlık Fiyatları 2021 Neye Göre Belirlenir?

Kurbanlık fiyatları 2021 ülke ekonomisinden, tarım ve ormancılık bakanlığının da sağladığı hayvancılıkla ilgili yeni yönetmeliklere göre değişebilir. Doğal beslenen hayvanlar, il ve ilçelerine göre de fiyat farklılıkları gösterebilmektedir. Fiyatların arasında büyük farklar olmamakla birlikte, genel olarak batı ve doğu bölgelerinde, hayvanların daha kısa mesafe kat ederek getirilmesine bağlı olarak da fiyatta azalmalar olabilmektedir.

Üst fiyat ve alt fiyat değerlendirmeleri, hayvanların nerede nasıl bakıldığını, sağlık durumlarını ve devletten onaylı olup olmadıklarını kapsamaktadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kilolarına göre değerlendirme yapılarak, 1 kilo fiyatla, toplam fiyat değeri ortaya çıkarak, genel hesaplamalar yapılması uygun görülmüştür.

 

2021 Küçükbaş Kurbanlık Fiyatları Nedir?

Kurban bayramında, kurbanların hangi il ve ilçeden geldiğini de kontrol ederek fiyat aralıklarında farklılık olduğu görülmektedir. Kurbanlık fiyatları 2021 yılında küçükbaşlar için 1000 TL ile 1500 TL olarak değerlendirilir. Hayvanın kilosu ve cinsi üzerinden fiyat 2000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Küçükbaş hayvanların doğal yemle beslenmesi, geldikleri il ve ilçelerde dahil olmak üzere fiyat aralıklarında değişiklikler olabilmektedir. En yüksek küçükbaş hayvan fiyatı 2500 TL olarak belirlenmiş, kilosu ve cinsi üzerinden satışa sunulmuştur. En düşük kilogram fiyatı 23 TL ile en yüksek kilogram fiyatları 25 TL olarak hesaplanabilmektedir. Hayvanın toplam kilosuyla genel fiyat tablosundaki değerler, illere göre değişebilir.

 

2021 Büyükbaş Kurbanlık Fiyatları Nedir?

2021 yılında büyükbaş kurban fiyatları, kurban piyasası üzerinden değerlendirilerek, en yüksek fiyat olarak 25.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Kurban kesmek için hayvanın cinsi ve geldiği ilde fiyatların değerlendirilmesine yeni eklemeler ya da eksiklikler olabileceği şekilde düzenlenmiştir. Kurbanlık fiyatları 2021 en düşük fiyat değerlendirmesi olarak 10.000 TL’den başlayarak, en yüksek fiyat ise 25.000 TL olarak belirlenmiştir.

Dana, İnek, Manda ve Boğada dahil olmak üzere 2021 yılındaki fiyat aralıkları kilogram ve geldikleri illere göre değişiyor. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde fiyatların artışı söz konusuyken, küçük köy yaşantısının ve hayvancılığın yoğun olduğu yerlerde daha düşük fiyatlar olduğu gözlemlenmektedir.

 

2021 Kurban Hissesi Fiyatları Nedir?

Kurban hissesi fiyatlarının belirlenmesi için büyükbaş ve küçükbaş hayvanın kilosuna ve toplam fiyatına bakmak gerekmektedir. 7 kişilik hisselere bölünecek fiyat tablosunda toplam fiyat 25.000 TL ise bölü 7 olarak değerlendirilir. Hissenin kullanılacağı değerde değişiklik olmadan, toplam değer üzerinden bölünerek, hisseli olarak kurban kesimi yapılabilir.

Kurbanlık fiyatları 2021 hisseli olarak kesim hizmeti, dağıtım hizmeti ve hayvanın kilosuna ve cinsine bağlı olarak artı değerler olabilmektedir. Kurban satış noktasında birçok fiyat değeriyle karşılaşabilir, hayvanın kesimini de yaptırarak ibadetinizi yerine getirebilirsiniz. Kurban hissesi fiyatları 2021 yılında henüz belirlenmemiş ancak fiyat aralıklarında da büyük farklılıklar gözlemlenmemiştir.

 

Kurban Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kurban seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri hayvanın sağlığı ve yaşıdır. Küçükbaş ve büyükbaş seçerken hayvanın sağlıklı olduğundan emin olunması ve besili olduğunun görülmesi ibadetin en doğrusu olacaktır. Kurbanlık fiyatları 2021 üzerinden değerlendirme yaparken, kilosuna ve bakımına dikkat etmelisiniz.

Hayvanın veteriner kontrolünden geçtiğinden emin olmalısınız. Dişlerine bakarak yaş analizi yapmanız, sağlığını öğrenmeniz de önemlidir. Hisseli online alımlarda belge isteme hakkını bulunmaktadır. Güven duymak ve kesimin gerçekleştiğinden emin olmak için video çekimlerinin de uyguladığı görülmektedir.

 

Online Kurban Alımı Yapılabilir Mi?

Online kurban alımı yaparak, daha uygun ve zahmetsiz bir işlem yapmış olursunuz. Hayvanların sağlıklı beslendiğinden ve veteriner kontrolünden geçtiğinden emin olabileceğiniz belgeler, Türkiye Cumhuriyeti onayıyla verilmektedir. Güvenilir bir hizmet almak için vekalet vererek online kurban alımı ve kesimi yaptırabilirsiniz.

Küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar için online olarak alacağınız hayvanlar, kesimhaneye gönderilerek, hisseliyle hisse değerlerine göre, kilosuna ve cinsine göre fiyatlandırılarak hayır işlerinizin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır. Kurban fiyatları 2021 büyükbaş ve küçükbaş olarak değerlendirilerek sunulmaktadır.