Bilgi BankasıKurbanlık-Kilo-Fiyatları-2022-

Kurbanlık Kilo Fiyatları 2022

Kurbanlık fiyatları kilo hesabı üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle kiloluk hesap, tamamen hayvanın üzerinden değerlendirilir. Küçükbaş ve büyükbaş kilo fiyatlarına göre düzenlemeler, beslenme, cinsi ve yaşına göre yapılmıştır. Kurbanlık kilo fiyatları 2022 listesine göre 450 kilogram ile 600 kilogram büyükbaş ve 40 ile 50 kilo arasında küçükbaş hayvanların fiyatları değişebilmektedir.

Büyükbaş Kurbanlık Kilo Fiyatları

Büyükbaş kurbanlık kilo fiyatları 2022 için ortalama olarak 450 kilo ile 600 kilo arasında kurbanlıklar 24 bin TL ile 43 bin TL arasında değerlendirilmiştir. Hayvanların ortalama olarak 300 ve üzeri olan kilogram hesabında kurbanlığın et fiyatına ve genel canlı hayvan fiyatına göre değerlendirilmesi gerekmektedir. Eğer hayvan doğu bölgesinden alıyorsa, daha az fiyat ölçüleri görülür. Batıya doğru büyükbaş hayvancılık az olduğu için fiyatlar yükselmektedir.

  • Kilo hesabı için hayvanın tam kilosuna bakılır.
  • Yıllık beslenme, bakım ve satışa çıkarıldığı yer üzerinden değerlendirme yapılmaktadır.
  • 2022 yılında büyükbaş hayvan satış Pazar oranlaması dikkate alınmalıdır.
  • Fiyat ölçüleri bu değerler üzerinden hesaplanabilir.

Büyükbaş hayvanların kilo hesabı yaş ile birlikte yapılır. 2 yaşında olan büyükbaş hayvanın kilosunun 550 civarında olması sağlıklı geliştirildiğini gösterdiği için kalite sıralamasında birinci kalite olarak kabul edilecektir. Kilo hesabına göre de ortalama olarak 30 bin TL ile 40 bin TL aralığında fiyatlarla satışa çıkarılması uygun görülür.

Büyükbaş Kurbanlık Hisse Fiyatı Nedir?

Hisse fiyatına göre hayvanın kaç kişi tarafından alınacağına bakılmalıdır. Hisselik kurbanlıklarda ortalama olarak 6 bin TL, 10 bin TL ve 12 bin TL aralığında satış gerçekleşir. Kurbanlık kilo fiyatları 2022 düzenlemesi üzerinden seçilen havyanın kilosu, sağlığı ve yetiştirilme koşulları bu fiyat aralıklarına göre belirlenmiştir.

Büyükbaş kurbanlıkların deve, düve ve 4 yaşın üzerinde olması durumlarına göre fiyatları artabilir veya düşebilir. Bu nedenle fiyat aralıklarını öğrenebileceğiniz, kiloluk satış üzerinden hisse değerlerine göre Osmanoğulları besi çiftliği en uygun fiyatları sizlerle paylaşmaktadır. 6 bin TL ile başlayan satış işlemleri için büyükbaş hayvan alabilir, adresinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Küçükbaş Kurbanlık Kilo Fiyatları

Küçükbaş kesimi için kurbanlık kilo fiyatları 2022 genel olarak 40 ile 50 kilo arasında düzenlenmektedir. Fiyat aralıklarına göre değerlendirmeleri yıllık kurbanlık ve küçükbaş satışlarına göre düzenlemeler yapılır. Kilo üzerinden küçükbaş hayvanlar 2022 yılında 2.800 TL ile 4.000 TL arasında düzenlenmiştir.

Ortalama olarak küçükbaş hayvanlardan 17 ile 19 kilo et çıkmaktadır. Bu nedenle büyükbaş hayvanlara göre kilo hesapları daha düşük olarak kabul edilir. Yıllık beslenme, mazot, satış Pazar alanı ve vergi sistemine göre fiyat aralıkları belirlenmiştir. Fiyatların düzenlenmesi için Osmanoğulları besi çiftliği en iyi fiyat aralıklarını sunarak, hisseli satış alanıyla da satışların gerçekleşmesini sağlamıştır.

Hisseli Kurbanlık Düve Fiyatları

Hisseli düve fiyatları büyükbaşlar arasında en uygun seçeneklerle bir araya gelmektedir. Osmanoğulları besi çiftliği için kullanılan hisse ödeme işlemlerinde fiyat aralıkları alıcıya en kolay şekilde sunulur. Düve kurbanlık kilo fiyatları 2022 yılında hisseli olarak 5, 500 TL aralığında yer almaktadır. Güvenilir ödeme işlemleri üzerinden hisse alarak, aldığınız miktarın adresinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Düve kurbanlık fiyatları için hisse oluşturulmuş şekilde güvenli ödeme seçeneklerine yer verilmiştir. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkta kaliteli yaşam koşulları üzerinden yetiştirilmiş olan hayvanlar, adres teslimiyle bu yılda en iyi koşullarla sizin için hazırlanmıştır.

Osmanoğulları Besi Çiftliği Kurbanlık Fiyatları

2022 yılındaki kurbanlık fiyatlarına göre en uygun seçenekleri doğal koşullarla beslenmiş ve sağlıklı bir şekilde İslami koşullara göre kesilebilecek yaşa getirilmiş olan büyükbaş hayvanlar bayramdan önce eve teslim hizmetiyle hazırlanmıştır.

Kurban bayramı öncesi hisse alarak 6 bin TL ile 5 bin TL aralığında hisselere göre seçiminizi yapabilirsiniz. Online alış yapabileceğiniz güvenli ödeme kriterleri sunulmaktadır. İslami şartlara uygun, devletten izinli ve sağlık bakanlığından onaylı işlemler yapılarak adresinize besili hayvan teslimatı gerçekleştirilecektir.

Bayram Öncesi Eve Teslim Hisseli Kurbanlık

Bayram öncesi eve teslim işlemleri yapan Osmanoğulları besi çiftleri, büyükbaş hayvanlar için en iyi seçenekleri sunmaktadır. Güvenli ödeme ve hızlı teslimatla dağıtım yapmak için size uygun seçenekleri sunar. Doğal koşullarla Ardahan yaylalarında yetişen hayvanlar evinize en iyi koşullarla teslim edilmek için hazırdır.