Bilgi Bankası

2020 Kurbanlık Bayramı Ne Zaman?

2020 yılında girilmesi ardından 2020 kurbanlık bayramı ne zaman diye merak ediliyor. Kurban bayramı her yılın başından itibaren Diyanet tarafından açıklanıyor ve o günler resmi tatil ilan ediliyor. 2020 kurbanlık bayramı ne zaman sorusu kısa süre içinde cevaplanmıştır ve tarihler belirlenmiştir.

 

2020 Kurban Bayramı

2020 kurbanlık bayramı ne zaman diye merak ediliyor. Kurban bayramı 2020 yılında da resmi tatil ilen edilecek. Bayram tatilinin uzayıp uzamayacağı ise henüz açıklanmadı. Diyanet tarafından yılın başında belirlenen kurban bayramı bu yıl şu tarihlere denk geliyor:

  • Kurban bayramı 1. Gün 31 Temmuz
  • Kurban bayramı 2. Gün 1 Ağustos
  • Kurban bayramı 3. Gün 2 Ağustos
  • Kurban bayramı 4. Gün 3 Ağustos

Kurban bayramı 2020 yılında temmuz ayının sonuna denk geliyor ve 4. Günü Ağustos ayından son gün olarak geçiyor. Kurban bayramı günlerinin belirlenmesi ardından kurbanlık fiyatlarının nasıl olacağı da merak konularından biri oldu.

 

2020 Kurbanlık Fiyatları

2020 yılının bayram günlerinin açıklanması ardından kurban fiyatları da merak edilmeye başladı. Kurban bayramına yakın tarihlerde kurbanlık fiyatları Diyanet tarafından belirlenir. Belirlenen fiyatlar üzerinden kurbanlık hayvan satışları başlar.

Kurbanlık hayvan fiyatları birçok etkene bağlı kalarak belirlenir. Hayvanın kilosu, yetiştiği ortam, beslenme şekilleri ve ülkedeki fiyat aralıkları kurban fiyatlarının belirlenmesinde yer alan etkenlerdir. Kurban fiyatlarının Diyanet tarafından belirlenmesi ardından kurbanlık hayvan satışları başlar. Kurbanlık hayvan satışlarının güvenilir ve doğal ortamlardan alınması ise önemlidir. İslami usullere göre beslenen ve yetiştirilen hayvanlar alınması gerekir.

 

Kurbanlık Hayvanlar

Kurbanlık hayvanlar İslami usullerde yer alan küçükbaş ve büyükbaş hayvanlardır. Kurbanlık hayvanlar: keçi, koyun, inek, sığır ve danadır. Küçükbaş hayvanlar tek kişinin kurbanlık olarak kesebileceği hayvanlardır. Büyükbaş hayvanlar ise hisseli olarak kesilebilir.

 

İnternetten Kurban Alışverişi

 Osmanoğulları Besi Çiftliği kurbanlık hayvanları doğal ortamlarda yetiştirmektedir. En doğal ortamlarda yetişen hayvanların beslenme şekilleri de kurbanlık olarak kesilmesi için oldukça uygundur. Çiftlik, internet üzerinden online kurban satışı yapmaktadır. Hayvanların tüm bilgilerini görerek online şekilde kurbanlık hayvan satın alabilirsiniz.