Bilgi Bankası

Ankara Kurban Tesisi

Osmanoğulları besi çiftliği, kesimleri steril ortamda İslami değerlere göre uygulamaktadır. Ankara kurban tesisi üzerinden gerçekleşen, kesim, paketleme ve dağıtım evreleri hisseli olarak pay edilmektedir. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkta sağlıklı ve kurbanlığa uygun hayvanların kesimi, tecrübeli kasaplar tarafından yapılarak, kesimlerin hijyenik olarak adresinize teslim edilmesi de sağlanacaktır.

 

Ankara Kurban Tesisi Nedir?

Ankara kurban tesisi, besili hayvanların İslami koşullara uygun şekilde beslenmesi ve kurbanlık olarak satışa sunulmasını sağlayacak, kesimin de olmasıyla birlikte hijyenik paketlemelerin uygulandığı kurbanlık noktasıdır. Hayvanların sağlıklı ve kesime uygun olduklarından emin olmanız için görsel desteği de verilerek, hisseli ve vekaleten kurban kesimi yapmanız sağlanacaktır.

Doğal yem ile beslenen hayvanların, 1 yaşından ve 2 yaşından itibaren kesiminin yapılabileceği kesim tesisiyle de işbirliği yaparak, son teknoloji seçenekler kullanılmaktadır. Kesimhane ve kurban tesisi birlikte hizmet vererek, Kurban bayramında, adaklarda ve özel isteklere göre hayvanların satışı gerçekleşmektedir. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan satışları için hisseli alım yapılabilir, kesimhaneye yönlendirilerek hizmet verilebilir.

 

Ankara Küçükbaş Kurban Tesisi

Küçükbaş hayvanların, keçi, koyun ve oğlak hayvanlarının hisse üzerinden satılması, kesime gönderilmesi için Ankara kurban tesisi ile birlikte hizmet verilmektedir. Hayvanların doğal yemlerle beslenmesi, hormonsuz ve gezen olarak sağlıklı büyümeleri sağlanır. Hayvan sağlığına önem vererek küçükbaş tesisler, 250 ile 300 arasındaki küçükbaş hayvanın yetiştirilmesi için profesyonel ve tecrübeli hayvan bakıcılarıyla çalışmaktadır.

Küçükbaş hayvanların doğum sonrası bakımı, sağlık kontrolleri, yem oranları ve kiloları değerlendirilerek satışa sunulmaktadır. 7 hisse olarak satış yapılan küçükbaş hayvanlarda, modern kesim ve parçalama yöntemleri kullanılmasına dikkat edilerek hizmet verilmektedir. Ankara hayvan tesisi ve kesimhane hizmetleri bir arada çalışarak hijyenik ve İslami koşullar ön planda tutulmaktadır.

 

Ankara Büyükbaş Kurban Tesisi

Küçükbaş hayvancılıktan çok, büyükbaş hayvanlığın üstün olduğu Osmanoğulları besili hayvan çiftliği, Ankara kurban tesisi üzerinden kurban bayramında ibadetlerinizi gerçekleştirmeniz için yardımcı olmaktadır. Kurbanlık inek, dana, manda ve boğaların besili olarak sağlık kontrolleri yapılarak, satışa sunulması sağlanır. 1 ve 2 yaşında olan hayvanların bakımı uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Hayvanların sağlık koşulları ve bakımları dikkate alınarak özellikle İslami değerlere göre bakılması öncelikler arasındadır. Ankara üzerinden modern besili hayvan ve kesim yöntemleri kullanılarak, hayvanların sağlıklı olmasına dikkat edilir. Doğal yem kullanımıyla, sağlıklı ve temiz bakılmalarına öncelik verilerek, doğal yöntemlerle kesim yaşlarına geleceklerdir. Özel besi hayvanları 7 hisse olarak satışa sunulur.

 

Veteriner Bakımlı Ve İslami Koşullara Uygun Besi Hayvan

Düzenli olarak Ankara kurban tesisi üzerinden, Türkiye Tarım ve Ormancılık bakanlığı, besili hayvan kontrolleri yapılarak ilerlenmektedir. Uzman veterinerlerle hayvanların kilo, yağ oranı, sağlıklı gelişimleri dikkate alınacaktır. Veterinerle, doğum yapan hayvanların, büyüme çağında olanların ve erişkin yaşa gelenlerin kontrollerini düzenli olarak yapar.

Hayvanların sağlıklı ve mutlu yetiştirilmesine öncelik verilerek, kurban kesimlerinde ve satışlarında doğal yemlerle beslenmiş kesime uygun hayvan satışına imkan verilmektedir. 7 hisseli satışlarda, hayvanların fiyatları kilo ve yıllık hayvancılık oranlarına göre düzenlenerek sunulmaktadır. Veteriner bakımı, sağlıklı yem kullanımı ve islami koşullara hazırlanması öncelikler arasında yer alacaktır.

 

Ankara Kurban Tesisi Besili Hayvan Satışı

Besili hayvan satışı için Ankara kurban tesisi, Türkiye’nin hayvan bakımı ve kurbanın İslami şartlarına göre analizler yaparak, hayvanların muayeneden geçerek satışa çıkarılmasını uygun görmektedir. Hastalıklı ve kesime uygun olmayan yaşta olan hayvanlar satışa çıkarılmaz, hisse üzerinden satışları gerçekleşmez.

Hayvanların uygun teknoloji koşullarında, modern kesim teknikleri kullanılarak kesilmesi, hijyenik paketlenmesi ve adrese teslim edilmesi seçenekler de sunulmaktadır. Kesim yapıldıktan sonra bütün ölçümler hisse değerlerine ve kişinin istediği kilogram değerlerine göre uygun görüldüğü gibi uygulanacaktır.

 

Osmanoğulları Besi Hayvan Çiftliği Hizmetleri

Besi hayvanların sağlıklı ve veteriner kontrollünde satışa çıkarılması gerçekleşmektedir. İslami değerler göz önünde bulundurularak, hayvanların günlük bakımı, doğal yem kullanımı ve kilo değerlendirmeleri yapılacaktır. Ankara kurbanlık tesisi üzerinden Türkiye Cumhuriyetinin uygun gördüğü satış fiyatları, kurbanın değerine göre sunulmaktadır.

Modern kesim tekniklerinin kullanılması, paketleme ve dağıtım yapılması için de kesimhane hizmetlerinden yararlanabileceğiniz büyük ve geniş bir ekip sunar. Uzman ekiple, İslami değerlere ve usullere uygun kesim gerçekleştirilerek, hayvanların eşit pay edilerek dağıtılması sağlanacaktır.