Bilgi Bankası

Kurbanlık fiyatları her yıl kurban bayramına yakın zamanlarda Diyanet tarafından belirlenir. Belirlenen fiyatlar üzerinden kurban satışı yapılır. Kurban satın alırken usullerine uygun yetişmesi ve beslenmesi önemlidir. Osmanoğulları Besi Çiftliği doğal ortamlarda yetişen hayvanları kurbanlık fiyatları doğrultusunda uygun koşullarla satmaktadır.

 

Kurbanlık Fiyatlarını Kim Belirler?

Kurbanlık fiyatları her yıl Diyanet tarafından açıklanır ve satışları bu fiyatlara uygun şekilde yapılır. Osmanoğulları Besi Çiftliği belirlenen fiyatlar üzerinden kurbanlık hayvan satışı yapmaktadır. Çiftlikte yetişine her hayvanın ağırlığına göre fiyatları Diyanet fiyatlarına uygun şekilde belirlenir.

 

2019 Kurbanlık Fiyatları Nasıldı?

2019 yılındaki fiyatlar 2020 fiyatları için fikir almaya yardım oluyor. 2019 yılında kurban fiyatları şöyleydi:

  • Büyükbaş hayvanların ortalama kilogram fiyatı en az 20 lira 55 kuruş
  • Büyükbaş hayvanların kilogram fiyatı en çok 21 lira 72 kuruş
  • Küçükbaş hayvanların ortalama kilogram fiyatı en çok 24 lira 94 kuruş
  • Küçükbaş hayvanların ortalama kilogram fiyatı en az 21 lira 55 kuruş

2019 yılında satılan en ucuz ve en pahalı kurbanlık fiyatları bu şekilde açıklanmıştı. 2020 yılında fiyatların nasıl olacağı ise merakla beklenmekte. Osmanoğulları Besi Çiftliği 2020 fiyatlarına uygun kurbanlık alabileceğiniz adreslerden biri. Açıklanan fiyatların usulüne göre kurbanlık hayvanları çiftlikten satın alabilirsiniz.

 

Hisseli Kurbanlık Satışı

Osmanoğulları Besi Çiftliği kurbanlık hayvanlar yetiştirir. Kurbanlık hayvanlar doğal ortamlarda doğal olarak beslenir. Doğal ortamlarında yetişen hayvanlar İslami usullere göre beslenir. Hayvanların satışı da usullere uygun olarak yapılır.

Hisseli kurbanlık birden fazla kişinin bir büyükbaş hayvanı alması ve paylaşmasıdır. Kurbanlık hayvan satın alırken hisseli satın alabilirsiniz. En fazla 7 kişi olmak üzere farklı hisselerle kurbanlık hayvan satın alabilirsiniz.

 

 

Osmanoğulları Besi Çiftliği Kurbanlık Fiyatları

Osmanoğulları Besi Çiftliği kurbanlık fiyatlarını Diyanet tarafından belirlenen fiyatlar doğrultusunda paylaşır. Çiftliğin online hizmetlerinden faydalanarak kurbanlık fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda online olarak hem fiyatları görebilir hem de kurbanlık hayvan satın alabilirsiniz. Çiftlikte yer alan küçükbaş hayvanlar online olarak satışa sunulur. Büyükbaş hayvanlar da online satış içerisinde yer alır isteğe bağlı olarak hisseli olarak da satılır.