Bilgi Bankası

Kurbanlık alırken dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi, aldığınız kurbanlık hayvanın fiyatı. Kurbanlık koç fiyatları açısından değerlendirme yapılacak olursa, hayvanın fiyatını belirleyen birçok unsur vardır. Bu unsurlar göz önüne alınarak, en ucuz olan kurbanlığın değil, kurban edilmeye en uygun olan hayvanın alınması gerekir.

 

Kurbanlık Koç Fiyatları Ne Kadardır?

Kurbanlık koç fiyatları hakkında sabit bir şeyler söylemek mümkün değildir. Bunu belirleyen birtakım noktalar vardır ve koçların fiyatı buna göre değişkenlik gösterir. Kurbanlık koç fiyatları hakkında ortalama bir şeyler söylemek gerekirse, 2020 yılı için kilo başına 36 – 39 TL arasında bir fiyat biçilir. Bu fiyat şehirlerde de farklılık gösterebilir.

 

Kurbanlık Alırken Fiyatlar Neye Göre Belirlenir?

Kurbanlık alırken tüm hayvanlar için fiyatlarını belirleyen bazı özellikler vardır. Kurbanlık koç fiyatları ve diğer kurbanlık hayvanların fiyatları, şunlara göre belirlenir;

  • Hayvanın kilosu
  • Hayvanın cinsi
  • Ülke bazında fiyat aralığı
  • Kesim yapılacak tesisin yeterliliği
  • Kesim işleminde yer alan personel sayısı
  • Ambalajlama işlemleri
  • Kesim sırasındaki güvenlik önlemleri

Bunların hepsi hayvanın fiyatının belirlenmesinde önemli rol oynar. Osmanoğulları Besi Çiftliği’nde yaptıracağınız dana kesim işlemlerinizde, tesisin tüm imkanlarından faydalanabiliriz. Dana kesimlerinizi yaparken hem hijyen konusuna hem güvenlik konusu dikkat edilir ve işlemde yer alan tüm personeller işin de uzmandır.

 

Hastalıklı Hayvan Almamaya Dikkat Etmelisiniz

Bazen hastalıklı hayvanları satabilmek için fiyatlarını daha ucuza vererek almanızı sağlamaya çalışırlar. Bu noktada ucuz hayvanları almadan önce neden fiyatının ucuz olduğunu araştırmalısınız. Osmanoğulları Besi Çiftliği’nden alacağınız hayvanlar, sağlık açısından size güven verir. Kurbanlık dana seçimlerinizi Osmanoğulları Besi Çiftliği’nden yaparak, kurbanlığınızın sağlıksal bir problemi olmadığından emin olabilirsiniz.

 

 

Kurbanlık Dana mı Yoksa Kurbanlık Koç mu Almalı?

Kurban kesmek, bunun için uygun olan her hayvanla yapılabilir. Kurban için isterseniz koç isterseniz dana olarak adayabilirsiniz. Dana kesmeyi tercih ederseniz, Osmanoğulları Besi Çiftliği’nin sunduğu imkanlardan yararlanabilir, kesim işlemlerinizi dinin gerektirdiği gibi, profesyonelliğin ve sağlık unsurunun ön planda olduğu şekilde kestirebilirsiniz. Kurbanlık danalarınız için Osmanoğulları Besi Çiftliği üzerinden online sipariş de verebilirsiniz.